kolmapäev, 27. veebruar 2019

Esme&Merlin3

Tere Tenerife blogi!


Meie 3.nädal algas töiselt ning veetsime kaks esimest päeva kontoris abistades Fatimat ning suheldes klientidega. Turismibüroos on alati erinevast rahvusest kliente. Fatima oskab rääkida prantsuse-, inglise-, itaalia keelt. Meie saime kasutada samuti oma keeleoskusi, kuna büroosse sattus vene rahvusest klient ja saksamaalt pärit daamid.


Sellel nädalal lõpetasime Galleta linna informatsiooni üleskirjutamise ja seejärel otsustas Fatima meid pealinna saata, et me tutvuksime erinevate vaatamisväärsustega, busside ajagraafikuga, suurimate kaubanduskeskuste leidmine ja nende asukohtade märkimine kaardile.suurimate kaubanduskeskuste leidmine ja nende asukohtade märkimine kaardile.



Nädalavahetuse veetsime aktiivselt, kuna külastasime Teide rahvusparki, Teide vulkaani ja Mascat. Tenerife loodeosas 650 m kõrgusel mägedes asub nn piraatide küla, kuhu viib Santiago del Teidest 5 km pikkune serpentiintee. Mascale läksime me autoga, kuna tutvusime eestlastega ning nad näitasid meile Tenerife loodust. Autoga on palju lihtsam ning mugavam liigelda, kuna bussid ei pääse igalepoole ligi ning hilinevad. Broneerisime reisi esmaspäevaks La Gomerale, aga sellest jräägime juba järgmise nädala postituses.


Mascal mägedes loodust avastamas.




Teide rahvuspark.


Adeje päikeseloojangut vaatamas.


esmaspäev, 25. veebruar 2019

Midagi huvitavat kolmandas nädalas

Tere taas!

Ka kolmas töönädal lõpule jõudnud. Seekord natuke põnevam ja huvitavam, kui varem olnud on.

Esmaspäeva alustasin taksot sõitva Ford Mondeoga. Pidin teisaldama generaatori ja raami millele see kinnitus. Raami küljest olid kaks rullikut mis hoiavad mootori rihma paigas, et generaator, konditsioneer ja muud elemendid oma tööd saaksid teha. Ford on oma kaheliitrise mootori suhteliselt halvasti disaininud. Generaatori ja raami kätte saamine osutus tunduvalt raskemaks kui esialgu tundus. Positiivne oli see, et eemaldatud generaator andis parema juurdepääsu õlifiltrile ja hõlbustas hoolduse juures just õli vahetamise osa. Töö venis aga teisipäeva, sest uus raam rullikutega ja uus generaator samal päeval veel kohale ei olnud jõudnud.


Lisaks sisaldas õhufilter endas suuremal hulgal sulgi. Tundub, et mõni lind oli endale hea ja sooja pelgupaiga auto mootori lähistel leidnud. Teisipäeval sai auto uuesti kokku pandud ja hooldus lõpule viidud ning jälle ühe linnukese endale kirja.

Kolmapäev ja neljapäev väga põnevad ei olnud. Mõlemal päeval üks hooldus õli ja filtrite vahetamise näol ning ülejäänud aja suuremat sorti ootamine. Oodates läheb aeg ikka väga aeglaselt ja see tegi ka need tööpäevad raskemaks ja pikemaks.

Neljapäevaks sai ka rendiauto broneeritud. Plaan juba üle nädala tagasi paika pandud ja nädalavahetus võis peaaegu, et alata. Külla tuli ka mu elukaaslane. Kahekesi saare avastamiseks sai just sellel eesmärgil auto renditud. Kuna autos aga rohkem istekohti siis oli meil ka teisi liitujaid. Reedene tööpäev möödus kõige valulikumalt. Tundus, et kõik on oma autod korda saanud, sest ühtegi tööd, mida mulle usaldada ei esinenud. Selle asemel pandi mind aga koristama. Koristamise tähe all sai ka terve reedene tööpäev veedetud.



Reede õhtul võtsin suuna kohalikku vabaõhu kaubanduskeskusesse, et visata pilk peale siinsetele hindadele ja ehk leida midagi huvitavatki. Klassikaline poeskäik lõppes aga suhteliselt kiiresti, sest vaatepilt poodides ei erine sugugi Eestis olevast. Õhtu sai veedetud ühes hubases restoranis Los Cristianoses. Kuigi restoran oli hubane siis linn ise niiväga mitte. Parkimiskoha leidmine oli ikka suhteliselt lootusetu. Pika tiirutamise peale aga õnn naeratas ja sain auto turvaliselt seisma jätta. Hiljem avastasin, et parkimiskoht oli väga lähedal esimeses postituses nimetatud haigekassale. Äratundmisrõõm oli suur.

Laupäeva hommik algas kell 8:00 äratusega. Start kell 9:00 ja pikk reisiplaan. Esimene peatus Taganana ja Benijo vahele jääval rannaribal.

Kiirelt sai jalad saare põhjarannikul vette pistetud ja juba viis tee Chamorgani. Kui vaadata Taganana ja Chamorga vahelist teed google mapsis siis paistab päris käänuline aga mitte midagi konti murdvat. Tegelikkus oli aga hirmutavam ja selle võrra ka põnevam. Üle 40 km/h sõita praktiliselt võimatu, sest pidevad kurvid või auto lihtsalt ei vea mäest üles. Päris palju oli ikka esimese käiguga sõitmist.

Pärast Chamorgat ootas meid San Cristobal de la Laguna. Väga omapärase ja huvitava arhitektuuriga väike linn. Siin tegime ka lõuna. Kiire tempura Sushi ja klassikaline Coca Cola olid päris kosutavad. Järgnev plaanipärane sihtpunkt osutus aga katsumuseks omaette. Icod de los Vinos üllatas oma väga järskude tänavatega. Siin sai ka auto piire kombitud. Esimene käik ja praktiliselt püstloodis ülesmäge 2m laiusel tänaval, kus mõlemal pool majad. Auto oli väljasuremise äärel. Väga lahe ja omapärane linn.

Päeva viimaseks etapiks sai Garachico külastamine. Väikeste keskaja mõjutustega linn oli fantastilise vaatega ja kurjakuulutavate lainetega äärmiselt niiske linn. Pärast pooletunnist jalutuskäiku olid juuksed päris märjad.


Pühapäev algas samamoodi. Kell 8 üles ja kell 9 start. Esimene peatus El Teide. Siinkohal olgu mainitud, et kui ei ole plaani gondliga täitsa üles sõita(27 eurot) siis pole ka mõtet Teide jalamile sõita. Kaugelt on vaade palju vingem ja muljetavaldavam. Mina kahjuks ei näinud vajadust Teide tippu liikuda, sest kogemused Etnaga juba olemas ja vaevalt see mida muud endast kujutab. Etnaga võrreldes oli kümne kraadi jagu soojem kohas kuhu sai autoga ja lund ei paistnud kuskilt.

Acantilados de Gigantes. Fantastiline linn kalju otsas. Veelgi fantastiline vaade kaugusesse. Vasakule ja paremale ainult kõrged kaljuseinad ja vihaselt ründav ookeanivesi. Üllatuseks oli selles linnas ka "naturaalne bassein". Seda basseini täitis merevesi. Iga lainega tõusis vastu betoonseina kõrge veesammas, mis maandus otse kõrgemal asuvasse basseini. Hea veevahetus ja kloorivaba vesi.

Järgmisena Masca org. Süda sai korralikku vatti ja vaeva hapnikurikast verd üle keha laiali pumbates, sest imeline vaade tähendas ka märkimisväärset ronimist. Kohalike krunte vaadates tekkis küsimus, et kuidas nad küll oma autoga sinna said, sest sobilikku sõiduteed nendesse hoovidesse küll ei olnud. Hulljulged inimesed ikka. Pea nii palju alla ei suutnud vaadata kui oleks tahtnud ja taeva nägemiseks oli pea täiesti kuklas. Hämmastav, mis kõigest 500 ruutkilomeetrit väiksemale saarele meie oma Saaremaaga võrreldes ära võib mahtuda.

Viimane peatus pidi olema Punta de Teno. Seal pidi paiknema vinge majakas ja omama võimsat vaadet merele. Kahjuks sattus meie teekonna tõrkeks tõenäoliselt kohaliku omavalitsuse otsus piirata sinna läbipääsetavust 7km kauguselt. Seda just autodele. Kuna kell oli juba õhtusse jõudmas, siis see plaan jäi meil katki ja otsustasime tagasi koju suunduda. Kõigile teadmiseks, siis Punta de Tenosse ei saa autoga N-P kell 9 - 18. Juhul kui plaanite sinna reisida ja ei soovi 7km jala kõndida siis rangelt soovituslik on mainimata jäänud päevadele oma reis lükata.

Sellega kulmineerus minu põnev kolmas nädal. 650 kilomeetrit. Saarele ring peale tehtud ja koduigatsus selle võrra ka suurem. Oma voodi, tugitool ja televiisor on ikka parimad. Kaks nädalat veel ja siis juba külmast võõrdununa nohu, köha ning palavikku põdema.

Nädal 3

Nädal 3

Esmaspäev

Esmaspäev möödus sujuvalt. Tööd oli palju vahetasime autol mootori patju ja kontrollisime tulesid.
 

 

Teisipäev

Teisipäeval oli õlivahetusi ja hooldusi.
Päeva lõpus liimisin tõstukile kummipadjad.

 

Kolmapäev

Kolmapäeval oli palju õlivahetusi ja pidurite hooldusi.

 











Neljapäev


Neljapäev oli sisustatud pooltelje hooldusega millel vahetasime tihendid ja katted.
Õhtul rentisime omale auto millega nädalavahetuse saartavastama minna saaks.

 
 

 



 



Reede 

Reedel olid ainult õlivahetused ja tehnilise kontrolli ülevaade.






Nädalavahetus

Laupäeva hommik startisime 9.00 et minna avastama saart, liikusime mööda ida äärt ülespoole sealt põhja ja siis lääne poolt tagasi. Hiljem käisime saare keskosas mägesid avastamas nt: Teide. 








laupäev, 23. veebruar 2019

Hele-Liisi 2.nädal

Teine nädal

Töö osas hakkas teine nädal lihtsamaks minema. Palju uusi asju oli juurde õpitud samuti sain aimu, kuidas neil asi seal köögis toimub. Iga töölise tööpäeva pikkus on 8h. Restoran, kus töötan toitlustab väliskliente, kes viibivad hotellis ja siis oma töötajaid. Külaliste toitlustus toimub buffee-na. Eraldi on soe toit, külm toit, kastmed ja magustoidud. Valik on suur. Külma toidu osas on igapäev peaaegu samad asjad. Vahetuvad ainult salatid ja suupisted. Lisandid on igapäev kolm korda päevas samad. Samuti on ka kastmetega. Magustoitude osas on väike erinevus, kuid mitte väga suur. Teisel nädalal sain hakata tegema uusi asju, mida eelmisel nädalal ei teinud. Välja kujunesid ülesanded mida pidin enda tööpäeva jooksul ära tegema. Teine nädal oli väga väsitav. Mulle anti valida vabad päevad ja ma otsustasin, et tahan nädalavahetust vabaks ja tänu sellele pidin töötama eelmisest nädalast saadik. Kokku tuli 11 tööpäeva järjest aga ma leian, et see oli väärt pingutamist, et saada enda nädalavahetus vabaks ja veeta aega koos teiste eestlastega.

Hele-Liisi 1.nädal

Esimene nädal


Esimesel päeval kui jõudsime oli aeg juba hiline. Saime eksikombel mingi teise toa, kust pidime järgmine päev välja kolima. Esmamulje esimesest toas oli väga hea. Väljaarvatud see, et seal oli ainult voodikohad kahele. Järgmisel päeval pidime varalult ärkama, et ajada korda enda paberimajandus. Olime hotelli ees kell 6.40. Sealt algas meie sõit politseisse. Jaoskond avati kell 8.00. Huvitav oli see, et inimesed tulid juba enne avamist järjekorda selleks, et saada võimalikult kiiresti jutule. Samal õhtul kolisime ümber enda õigesse tuppa. Jagasime tuba kolme hollandlasega. Kui tuppa astusime koos kahe eestlase, Teresa ja Leylaga mõtlesin, et see tuba on ka ajutine. Või noh, lootsin. Korter iseenesest oli suur, kuid see nägi kohutav välja. Sealt oleks nagu tornaado üle käinud. See ehmatas ära ja pani mõtlema, et kas ma leangi sellises laudas elama viis nädalat? Seoses toaga sai siis nö esimesed probleemid endale tekitatud, sest kohe uurisime, et ehk saaksid need neiud ennem koristada, kui me asjad lahti pakime. Hollandi neiudele aga see ei tundunud meeldivat, sest nende arvates oli korter täitsa okei. Mõtlesin, et okei ma siis lepin sellega hetkel ja ootan vaba aega, et saaksin ise veidi korda luua selles korteris.  Järgmised päevad olid need, kus näidati, kus ma hakkan töötama ja kuidas mu graafik olema hakkab. Esimesed päevad olid kõige raskemad tööl, sest kõik oli nii uus ja enam ei saanud suhelda enakeeles töökaaslastega. Veidi vajas harjumist hispaanlaste naljad. Esimestel päevadel ma ei teadnud, kas peaksin nende üle naerma või nutma, sest need naljad on veidi veidrad. Vähemalt minu jaoks. Vähemalt on töökaaslased sõbralikud ja toredad. Samuti hästi abivalmid. Vajas veidi ka harjumist hispaanlaste tervitamine, kus inimene tuleb teeb mõlemale põsele musi.



teisipäev, 19. veebruar 2019

Esme&Merlin2

Tere Tenerife blogi!
Meie teine nädal algas töiselt, sest Fatimale saabusid Arona turismibüroost kastide kaupa flaiereid. Flaierid tuli paigutada laoruumis korrapäraselt riiulile ning postrid oli vaja kokku rullida ja paigutada need kastidesse, et inimesed saaksid neid võtta.




Samuti tutvusime teisel nädalal enda linnaga ja kirjutasime üles söögikohti, et lisada need hiljem Exceli tabelisse. Neljapäeval läksime kontorist ära, et sõita Los Gigantesesse, kuna see on looduslikult väga kaunis koht ning turistid külastavad seda palju ja Fatima soovis, et me sellega tutvuksime. Kõigepealt sõitsime Las Galletasest bussiga Los Cristianosse ja sealt edasi Los Gigantesesse. Bussisõit kestis kokku umbes 2h. Seal tutvusime linnaga, turismiatraktsioonidega, vaatamisväärsuste ning randadega. 



Golf Der Suri poole hakkasime tagasi sõitma 18.00 ajal, kuid kahjuks tekkis meil segadus busside väljumistega ning ekslesime tükk aega Los Cristianoses.  Koju jõudsime 21.30.  Järgmine päev tööl oli üsnagi raske, kuna me kõnnime iga päev väga palju ringi ja eelmisel ööl jõudsime väga hilja koju. Nädala viimase päeva veetsime kontoris, kus abistasime Fatimat erinevate töödega ning üritasime suhelda turistidega, kes abi palusid. Kõige rohkem külastavad turismiinfopunkti Inglismaalt turistid seega on meil üsna lihtne nendega suhelda. 



Nädalavahetust soovisime seekord veeta rahulikult. Laupäeval magasime ennast ilusti välja ning siis läksime teiste eestlastega Eesti Laulu vaatama. Pühapäeval otsustasime olla aktiivsemad ning soovisime sõita Montana Amarillasse, aga saatus otsustas teisiti. Buss sõitis hoopiski valele poole ning viis meid El Medanosse. Õnneks mõtlesime kiiresti uue plaani välja ja leidsime sealt ilusa ranna ning ühe suurema mäe, kuhu tippu matkata. Red Mountain'i kõrgus on 223m ja vaade ülevalt oli imeline.